Dom i Ogród

Czy warto kupić odkurzacz wodny?

Czy warto kupić odkurzacz wodny?

Odkurzacz z wbudowanym filtrem wodnym to urządzenie, które zbiera kurz i inne zanieczyszczenia do specjalnego pojemnika wypełnionego cieczą. Nie jest więc konieczne kupowanie worków. Takie rozwiązanie jest komfortowe i dla niektórych, bardzo przydatne. Sprawdź czy warto kupić odkurzacz wodny.

 

Zalety odkurzacza wodnego

Odkurzacz wodny, w odróżnieniu od tradycyjnego urządzenia, zbiera więcej zanieczyszczeń. Dzięki temu pozbędziesz się z domu mikroskopijnych roztoczy i kurzu. Takie rozwiązanie jest niesamowicie przydatne, szczególnie w takich domach, w których przebywają alergicy. Nawet drobne cząsteczki przedostają się do zbiornika z wodą, a tam są one oddzielane od powietrza.

Na uwagę zasługuje także wielofunkcyjność odkurzacza wodnego. Przeznaczony jest on nie tylko do tradycyjnej podłogi, ale także dywanów i tapicerowanych mebli. Nie potrzebujesz też dodatkowych filtrów i worków, do prawidłowego działania wystarczy tylko woda. Co jakiś czas trzeba też wyczyścić dokładnie pojemnik z drobinek zanieczyszczeń.

Co ciekawe, do odkurzacza wodnego możesz dodać kilka kropel olejku eterycznego, dzięki czemu w powietrzu będzie unosić się przyjemny zapach. Urządzenie może też pełnić ważną funkcję nawilżania powietrza. Niektóre modele mają też dodatkowe możliwości, np. czyszczenie dywanów na mokro. Zakup odkurzacza wodnego to spora inwestycja, dlatego szybka gotówka może pomóc Ci rozwiązać ten problem.

Wady odkurzacza wodnego

Po każdym użyciu, konieczne jest opróżnienie pojemnika z wodą. To jest dość czasochłonne, jednak zapobiega przed osadzaniem się zanieczyszczeń, co później może być problemem podczas czyszczenia. W dodatku, jeśli nie usuniesz zabrudzeń, mogą one powodować nieprzyjemny zapach w trakcie kolejnego odkurzania. Warto zatem sprawdzić podczas zakupu, jak wygląda proces ściągania pojemnika – czy jest to proste? Ile zajmie Ci czasu? Dzięki temu będziesz wiedzieć czy jest to sprzęt dla Ciebie.

Odkurzacze wodne są też dosyć ciężkie. Sama konstrukcja urządzenia nie jest mała, a do tego, kiedy wlejesz wodę, będzie on sporo ważył. Aby czyszczenie miało sens i przynosiło więcej korzyści, warto zainwestować w sprzęt z filtrem HEPA, który zatrzymuje cząsteczki pleśni, grzybów oraz innych mikroustrojów. Jeśli chcesz kupić lepszy sprzęt, szybka gotówka może w tym pomóc.

 

Dla kogo odkurzacz wodny?

Podsumowując, odkurzacz wodny to przydatne urządzenie dla rodzin z dziećmi oraz zwierzętami. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie dla seniorów, ze względu na dość ciężki sprzęt. Podczas zakupu, warto też zwrócić uwagę na zasięg pracy, aby był on funkcjonalny np. w domach jednorodzinnych. Sprawdź również, jaka jest głośność pracy urządzenia. Im niższa, tym bardziej komfortowe będzie codzienne sprzątanie. Brakuje Ci gotówki na dobrej jakości sprzęt? Rozwiązaniem jest szybka gotówka!

 

Similar Posts