Dom i Ogród

Sterylna przestrzeń w domu – jak o nią zadbać?

Sterylna przestrzeń w domu – jak o nią zadbać?

Czystość jest pożądana w każdym domu. Co ważne różnica między względną czystością a sterylnością jest bardzo duża. Wyczuwają to szczególnie osoby z alergiami. W jaki sposób należy sprzątać, aby zachować najwyższy poziom higieny?

Stosuj odpowiednie środki

Używanie dużej ilości detergentów nie zawsze przynosi dobre rezultaty. Dlatego warto skupić się nie tyle na ich ilości, co na rodzaju i składzie. Wiele z nich może powodować silne reakcje alergiczne i nie nadawać się do stosowania m.in. w miejscach przygotowywania żywności. Dla rodziców mających małe dzieci szczególnie przydatny może być np. mop parowy. Pociechy często bawią się na podłodze, biorą do buzi zabawki, a nie rzadko również spadające jedzenie. Umyta gorącą para podłoga będzie wręcz sterylnie czysta.

Wykorzystaj system ściereczek

Co z tego, że powierzchnie wyglądają na czyste, skoro do kurzy w łazience i kuchni używa się jednej ściereczki. Mimo że nie widać nic niepokojącego, absolutnie nie powinno się sprzątać w ten sposób. Dlatego najlepiej jest wprowadzić podział kolorystyczny ściereczek wykorzystywanych do konkretnych pomieszczeń. Warto składać je na równe części, zamiast zwijać, bo w ten sposób nie przenosi się brudu z miejsca w miejsce. Świetne akcesoria do kurzu udostępnia Leifheit.

Przechowuj produkty żywnościowe w odpowiednich miejscach

Doprowadzony do sterylności dom łatwo jest utrzymać w takim stanie przez dłuższy czas. Wystarczy przestrzegać kilku prostych wskazówek. Po pierwsze, wracając z zakupów, staraj się nie kłaść reklamówek i innych opakowań wprost na stół i blaty. Mogą się na nich znajdować drobnoustroje i zanieczyszczenia. Kolejna zasada to unikanie umieszczania jajek w miejscach spożywania posiłków. Najlepszym dla nich miejscem jest lodówka lub nawet podłoga w kuchni bądź spiżarni.

Wszystkie powyższe podpowiedzi sprzyjają zachowaniu w domu sterylnych warunków. W połączeniu z użyciem odpowiednich akcesoriów i detergentów można stale zachowywać w swoim mieszkaniu najwyższy poziom czystości bez nadmiernego wysiłku.

Similar Posts