Dom i Ogród

Sztachety metalowe – co warto wiedzieć?

Sztachety metalowe – co warto wiedzieć?

Sztachety metalowe są ciekawym rozwiązaniem, który posiada wiele zalet i możliwości wykorzystania. Są one doskonałą alternatywą dla płotów drewnianych, ponieważ są bardzo wytrzymałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dobrze komponują się z niemal każdym otoczeniem, elewacją domu czy ogrodem. Ponadto są lekkie i nie obciążają konstrukcji ogrodzenia, co wpływa na ich atrakcyjność. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Sztachety metalowe – gdzie wykorzystujemy?

Sztachety są od kilku lat coraz chętniej wykorzystywane podczas budowy ogrodzeń. Jak każdy wie, takie ogrodzenie stawia się raz na wiele lat, zatem powinno być trwałe i bardzo wytrzymałe. Spośród bogatego wachlarza tradycyjnych i nowoczesnych materiałów ogrodzeniowych, właściciele coraz częściej wybierają sztachety metalowe. Jest to produkt dużo bardziej odporny na warunki atmosferyczne niż sztachety drewniane. Dotyczy to nie tylko wpływu wilgoci, promieniowania słonecznego, ale również dużych różnic temperatur. Ich kolor nie zmienia się, dlatego nie trzeba ich regularnie malować, jak w przypadku innych rodzai ogrodzeń.

Planując wydzielenie działki, warto poświęcić trochę czasu i wybrać takie rozwiązanie, które będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom. Dzięki właściwemu doborowi materiału ogrodzenie może stać się ciekawym elementem dekoracyjnym, podkreślającym przydomową przestrzeń. Materiał użyty do jego produkcji pozwala na wykonywanie ogrodzeń o różnych wielkościach i stylistyce. 

Systemy ogrodzeń – co warto wiedzieć?

Ogrodzenie to nie tylko zaznaczenie i wydzielenie własnej przestrzeni, ale także wizytówka każdego domu. Metalowe systemy ogrodzeń tworzą prostą, geometryczną formę, która jest dziś bardzo popularna i chętnie wykorzystywana. Sztachety metalowe stosowane do tego celu, dają pewność gwarancji i długiego użytkowania na lata.

System ten pozwala na stworzenie indywidualnych rozwiązań, dopasowanych do naszych potrzeb. Co ciekawe, do produkcji takich sztachet stosuje się wysokiej jakości stal ocynkowaną i powlekaną obustronnie powłoką poliestrową. Dlatego jest to materiał dużo bardziej odporny na warunki atmosferyczne niż inne produkty.

Jak wiadomo, ogrodzenie posesji nie składa się jedynie ze sztachet. Na jego konstrukcję składają się takie elementy jak:

  • poprzeczki,
  • słupki,
  • łączniki,
  • wkręty.

Sztachety metalowe – jak przebiega montaż?

Stalowe ogrodzenia sztachetowe swoim wyglądem nawiązują do tradycyjnych płotów. Dodatkowo, dzięki idealnym rozwiązaniom systemowym, znacząco ułatwiają montaż. Każda budowa stalowego ogrodzenia musi być rozpoczęta od wykonania solidnej podmurówki. Najlepiej sięgać tylko po sprawdzone materiały i od renomowanych dostawców, aby uniknąć kosztownych przebudowań.

Montaż ogrodzeń ze stali jest prosty i zajmuje zdecydowanie mniej czasu, niż przy innych rozwiązaniach technologicznych i budowlanych. Konstrukcję łączy się przy pomocy śrub a dzięki temu, że przęsła są wyposażone w otwory – nie musimy używać sprzętów, aby przewiercić element. Wszystkie składowe wykonane są ze stali ocynkowanej, więc mamy pewność, że to produkt niezwykle trwały.

Więcej na stronie: https://glinmet.pl/.

Similar Posts