Dom i Ogród

Balustrady schodowe zewnętrzne. Styl, funkcjonalność i jakość

Balustrady schodowe zewnętrzne. Styl, funkcjonalność i jakość

Piękne balustrady schodowe potrafią podkreślić styl całego budynku, uwypuklić estetykę wybranych przez nas schodów, dopełnić cały projekt i oczywiście, stanowić codzienną pomoc dla mieszkańców domu. Jakościowe materiały, staranne wykończenie i sprawdzony producent – te właśnie rzeczy świadczą o dobrej balustradzie. Jaką wybrać do naszego domu? Oto kilka przydatnych informacji.

Balustrady – jaki materiał?

Jaki materiał jest najlepszym, jeśli chodzi o balustrady schodowe. To zależy od kilku czynników, między innymi od rodzaju schodów, do których owe balustrady kupujemy.

Balustrady drewniane są dedykowane zwłaszcza tym wszystkim, lubiącym prostotę i klasę. Lekkie i łatwe w montażu, będą się świetnie prezentować zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Drewno pasuje do drewnianych schodów, ale także do betonowych, bądź wykonanych z metalu – jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Balustrady drewniane należy poddawać konserwacji, a będą nam służyły przez wiele lat.

Drugą, popularną propozycję stanowią balustrady wykonane z żeliwa. Jest to często wykorzystywany materiał przy tego typu konstrukcjach, gdyż odporny jest na warunki panujące na zewnątrz (wilgoć i słońce), a także jest bardzo plastyczny, i łatwo ukształtować go w pożądane dla nas zdobienia i ornamenty. Takie balustrady są jednak ciężkie, z czym trzeba się liczyć, gdyż mogą one nie być odpowiednie dla wszystkich schodów.

Kolejny wybór może paść na stal nierdzewną. Jest to materiał, który dobrze radzi sobie z wilgocią, tak że idealnie sprawdzi się w balustradach zewnętrznych. Zwłaszcza polecany osobom lubiącym minimalizm i klasę – świetnie prezentować się będzie w nowoczesnych projektach.

Balustrady szklane również dobrze wyglądają w projektach nowoczesnych, minimalistycznych. Dedykowane zwłaszcza na balkony bądź tarasy, dzięki swojej niskiej wadze. Nadają budynkowi przejrzystości i lekkości i prezentują się dobrze z każdym rodzajem schodów.

Źródło: Fontanot Shop

Odpowiednia waga

Nie wszystkie rodzaje balustrad będą pasować do każdej konstrukcji schodów. Warto wziąć to pod uwagę, gdyż mamy wtedy możliwość stworzenia spójnego projektu dla całego domu.

Na przykład, gdy szukamy balustrad na balkony i tarasy i mają to być balustrady w kształcie łuku, najlepiej sprawdzi się tutaj stal. Jest to materiał na tyle plastyczny, że łatwo będzie go wygiąć w odpowiedni kształt, jednak na tyle lekki, że będzie bezpieczny do użytku na tego typu konstrukcjach.

W przypadku mocno wysuniętych tarasów i balkonów, również warto wybrać materiały lżejsze, na przykład drewno bądź szkło.

Wyjątkowe balustrady znajdziesz już teraz na Fontanot Shop.

Similar Posts