Dom i Ogród

Wideodomofon analogowy, cyfrowy czy IP? Sprawdź, co wybrać

Wideodomofon analogowy, cyfrowy czy IP? Sprawdź, co wybrać

Wideodomofon to nowoczesny rodzaj domofonu, który wyposażony jest w wyświetlacz oraz kamerę. Na rynku dostępnych jest kilka typów tych urządzeń, wśród których najpopularniejsze są odmiany analogowe, cyfrowe i IP. Przeczytaj artykuł i sprawdź, który model spełni Twoje oczekiwania.

Wideodomofon, czyli nowoczesna odmiana domofonu

Wideodomofon to urządzenie, które służy przede wszystkim do identyfikacji osób stojących przy furtce, bramie lub drzwiach domu. Przyrząd umożliwia komunikację głosową oraz wizualną między domownikiem a osobami stojącymi na zewnątrz budynku. Możliwość zobaczenia odwiedzającego jest ogromną zaletą wideodomofonów i znacząco podnosi bezpieczeństwo domowników. Dzięki urządzeniu uchronisz się przed wejściem nieuprawnionych osób i dokładnie zweryfikujesz każdą osobę, która zadzwoni do Twoich drzwi.

Na rynku znajdziesz wideodomofony, które posiadają dodatkowe opcje jak m.in.:

  • rejestracja obrazu,
  • podgląd i rejestrację obrazu w nocy (kamera noktowizyjna),
  • czujnik ruchu,
  • czytnik linii papilarnych.

Jaki model wideodomofonu wybrać?

Rynek wideodomofonów jest na tyle szeroki, że urządzenia te dzieli się na różne grupy. Przyrządy te podzielić można ze względu m.in. na:

  • rodzaj połączenia (przewodowe i bezprzewodowe),
  • budowę (słuchawkowe i bezsłuchawkowe),
  • rodzaj montażu (natynkowe i podtynkowe).

Wideodomofony rozróżnić można na konkretne modele, czyli: analogowe, cyfrowe czy sieciowe (IP). Dowiedz się, czym się charakteryzują te typy i dobierz je do swoich potrzeb.

Wideodomofony analogowe

Wideodomofony analogowe to urządzenia, które wyróżnia przewodowe połączenie pomiędzy modułami zestawu. Składają się one z bramofonu (kasety zewnętrznej), który montowany jest przy bramie lub furtce oraz wyświetlacza (monitora) umieszczonego wewnątrz budynku. Niektóre modele analogowych wideodomofonów przystosowane są do rozbudowy dodatkowymi monitorami czy unifonami (słuchawkami).

Wideodomofony cyfrowe

Cyfrowe modele to rozbudowane odpowiedniki analogowych wideodomofonów – posiadają one wszystkie te same funkcje, a dodatkowo przystosowane są do rozbudowy funkcji o różnego typu urządzenia np. sterowanie oświetleniem. Wyróżniają się one również lepszą jakością audio i wideo, co podnosi komfort użytku. Wideodomofony cyfrowe wymagają często użycia dodatkowego modułu kontrolnego, który upraszcza ich instalację oraz umożliwia wykorzystać dwużyłowy przewód do jednoczesnej realizacji transmisji dźwięku, obrazu oraz zasilania. Modele te polecane są osobom, które przeprowadzają remont – kolejną zaletą cyfrowych modeli jest fakt, że do ich połączenia wykorzystasz bez problemu stary przewód np. dzwonkowy.

Wideodomofony IP

Wideodomofony sieciowe to nic innego jak modele cyfrowe, które zostały wsparte o dodatkowe funkcje związane z obsługą zestawu za pomocą aplikacji mobilnej dzięki połączeniu z Internetem. Urządzenia te przystosowane są do konfiguracji z routerem – przewodowo za pomocą skrętki (CAT5) lub bezprzewodowo (połączenie Wi-Fi). Wideodomofony sieciowe są bardzo wygodną opcją dla domowników, których często nie ma w domu. Przykładem może być zdalne otwarcie bramki kurierowi tak, aby mógł zostawić paczkę przy drzwiach. Urządzenie przyda się również w sytuacji, w której zapomniałeś kluczy – otwarcie furtki odbywa się za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji mobilnej.

Jeżeli szukasz nowoczesnych wideodomofonów, które bogate są w innowacyjne funkcje podnoszące możliwości urządzenia oraz bezpieczeństwo, odwiedź stronę https://eltrox.pl/. Znajdziesz tam najnowsze modele domofonów, które znajdą zastosowanie zarówno w domu, jak i mieszkaniach, biurowcach czy magazynach.

Similar Posts