Porady

Betondur, czyli farba do betonu – kiedy ją stosować?

Betondur, czyli farba do betonu - kiedy ją stosować?

Co to jest Betondur? To bardzo zaawansowana technologicznie linia produktów. Dzięki nim możemy zrobić wytrzymałe powłoki na betonie. Za sprawą swoich właściwości zabezpieczają konkretną powierzchnię oraz powodują, że cechuje się ona bardzo dobrą przyczepnością, jak również jest w wystarczającym stopniu uszczelniona. Przy jakich pracach wykończeniowych powinno się wykorzystywać tego typu farby?

Betondur – przeznaczenie, właściwości i sposób nałożenia

Farby Betondur są produktami o bardzo uniwersalnych możliwościach zastosowania. Bardzo dobrze sprawdzą się, jeżeli chodzi o wykończenie podłoży. Nie tylko tych w domu, ale również w pomieszczeniach gospodarczych i trudnych, w których codzienne warunki użytkowe wymagają wykorzystania wytrzymałych materiałów, o wyjątkowych właściwościach. W związku z tym farby Betondur będą doskonałym rozwiązaniem zarówno w piwnicy, jak i w garażu, kotłowni oraz w innych pomieszczeniach gospodarczych. 

Jeżeli chodzi o właściwości farb Betondur, to są one wyjątkowe. Produkty do betonu Betondur są farbami jednoskładnikowymi akrylowo-silikonowymi do realizowania nimi mocnych i nieścieralnych powłok. Ich formuła jest oparta na bazie polimeru akrylowego, jak również żywicy silikonowej, która nie tylko zapewnia produktom odporność na działanie czynników atmosferycznych, ale też chroni przed pyleniem.

W jaki sposób nakładać farby Betondur? Produkty do betonu Betondur charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami, ale ich aplikacja jest związana z odpowiednim przygotowaniem podłoża. Głównie trzeba zadbać o to, żeby w chwili podjęcia prac wykończeniowych było ono suche, odpylone, jak również pozbawione plam i zanieczyszczeń. Na całej malowanej powierzchni nie powinny się też pojawiać samodzielne fragmenty starej powłoki, bo może to prowadzić do szybkiego niszczenia się posadzki. Trzeba również pamiętać o tym, że powierzchnie o wysokiej chłonności należy zagruntować właściwym środkiem, który pozwoli sprawnie wykonać prace. 

Dlaczego warto stosować farby Betondur?

Farby do betonu nie tylko ograniczają nasiąkliwość betonowych powierzchni, ale też umożliwiają wprowadzenie trochę koloru do pomieszczeń, w których zazwyczaj dominuje bardzo niewielka paleta barw. Co więcej farba gwarantuje uzyskanie podłoża, które będzie odporne na ścieranie, elastyczne, jak również wytrzymałe na działanie chemikaliów. W pomieszczeniach typu piwnica, garaż lub kotłownia, jest to wyjątkowo ważne. Polecamy wypróbowanie farb Betondur. Na pewno ich jakość i trwałość was zachwycą. 

Similar Posts