Porady

Dodatkowe akcesoria dla grzejników

Optymalne ciepło i temperatura w pomieszczeniu – to podstawowe zadania grzejników. Jednak odpowiednio dobrane akcesoria sprawią, że nasze urządzenia grzewcze staną się jeszcze bardziej funkcjonalne. Jak sprawić, aby grzejnik pełnił kilka zadań naraz?

Ciepłe ręczniki i szlafroki

Grzejnik pokojowy, który oprócz ogrzewania pomieszczenia, posiada dodatkowe funkcje, będzie nieoceniony w każdym domu, szczególnie w łazience. To pomieszczenie, w którym odpowiednia temperatura ma ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia użytkowników. Wiele grzejników dedykowanych do łazienek posiada wbudowane uchwyty czy wieszaki, które pozwalają na wygodne zawieszenie ręczników czy szlafroków. Dzięki temu mogą one przyjemnie się ogrzać, kiedy właściciel korzysta z kąpieli czy prysznica.

Jeśli jednak nasz grzejnik nie posiada takiej funkcji, warto zastanowić się nad zakupem odpowiednich akcesoriów, które zamienią zwykły grzejnik w wielofunkcyjne urządzenie. Na przykład w sklepie DobryGrzejnik dostępne są różnego rodzaju haczyki i wieszaki w trzech szerokościach: 4 (255 mm), 5 (335 mm) i 6 segmentów (420 mm). Mają one 65 mm głębokości i dostępne są w kolorze białym, elegancko zaokrąglone, idealnie pasują do aluminiowych grzejników płytowych. Te uchwyty na ręczniki są łatwe i szybkie w montażu, dzięki nim w prosty sposób przekształcimy nasz grzejnik w wielofunkcyjne urządzenie.

Zyskaj niezależność

Wśród akcesoriów, które wpłyną na wielofunkcyjność grzejnika, znajdują się nowoczesne grzałki elektryczne. Dzięki nim możesz być niezależny od centralnego ogrzewania i włączyć grzejnik o dowolnej porze roku, kiedy tylko tego potrzebujesz. W ofercie DobryGrzejnik znajdziesz wysokiej jakości grzałki Terma KTX 4 o mocy 300, 600, 800 lub 1000 W.

Grzałka elektryczna pozwoli na szybkie nagrzewanie grzejnika łazienkowego do odpowiedniej temperatury w porównaniu do tradycyjnych systemów ogrzewania. Takie rozwiązanie będzie idealne nie tylko w sezonie grzewczym, gdy podstawowe źródło ogrzewania jest wyłączone, ale także podczas chłodniejszych wieczorów przez cały rok. Nowoczesne grzałki elektryczne są bardzo wydajne, co oznacza, że szybko nagrzeją grzejnik, nie obciążając domowego budżetu wysokimi rachunkami. Grzejnik z takim akcesorium możemy nazwać grzejnikiem łazienkowym elektrycznym.

Decyduj o temperaturze

Innym ważnym akcesorium, które zwiększy funkcjonalność grzejnika, jest głowica termostatyczna. Dzięki niej będziesz mógł kontrolować temperaturę w pomieszczeniu. W ofercie znajdziesz zarówno tradycyjne, obrotowe głowice termostatyczne, jak i ekonomiczne termostaty programowalne z wyświetlaczem elektronicznym. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu (zwykle od 0 do 5) głowica pozwala na regulację temperatury grzejnika, co ma wpływ na temperaturę w całym pomieszczeniu.

Similar Posts