Porady

Jakie drzwi prysznicowe sprawdzą się we współczesnych aranżacjach?

Jakie drzwi prysznicowe sprawdzą się we współczesnych aranżacjach?

Projektując łazienkę musisz się zastanowić nad jej funkcjonalnością i końcowym efektem wizualnym. Powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość pomieszczenia, jego kształt i sposób ustawienia armatury łazienkowej. Kluczowa jest również odpowiedź na pytanie, czy decydujesz się na zamontowanie wanny, czy prysznica, ponieważ te elementy stanowią najczęściej istotny element wyposażenia wnętrza. W przypadku prysznica możesz się zdecydować na tradycyjną kabinę prysznicową, która jest wygodnym i kompaktowym rozwiązaniem — albo samodzielnie stworzyć strefę kąpielową, wykorzystując ścianki działowe i odpowiednie drzwi pod prysznic. Wszystko zależy od przestrzeni, jaką dysponujesz i od aranżacji Twojej łazienki.

Funkcjonalne drzwi kabiny prysznicowej

Kabiny prysznicowe otoczone trzema ściankami to funkcjonalne i efektowne rozwiązanie. Boczne ścianki w łazience doskonale chronią przed rozbryzgującą się wodą i łatwo je utrzymać w czystości, a praktyczne szklane drzwi kabiny prysznicowej stanowią dodatkowe odgrodzenie strefy kąpielowej od pozostałych części pomieszczenia. Wybierając odpowiednie drzwi prysznicowe, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na ich rozmiar i sposób otwierania. Powinny wypełniać całą przestrzeń między bocznymi ściankami kabiny. Na dom-lazienka.pl masz ogromny wybór standardowych rozmiarów, ale również propozycje, które możesz zrobić na zamówienie.

Najpopularniejszym typem drzwi prysznicowych są klasyczne drzwi wahadłowe, czyli po prostu drzwi składające się z tafli szkła zamocowanej na zawiasach. Ten typ drzwi umożliwia otwieranie ich zarówno do wnętrza kabiny jak i na zewnątrz. Takie rozwiązanie nie zawsze sprawdzi się w każdej łazience. Wtedy możesz się zdecydować na drzwi szklane prysznicowe przesuwne, dzięki którym zaoszczędzisz bardzo dużo miejsca. Przesuwają się na rolkach i specjalnych prowadnicach, a skrzydła nachodzą na siebie i nie wymagają dodatkowego miejsca podczas otwierania. Możesz również wybrać drzwi szklane do prysznica harmonijkowe. Tego typu drzwi składają się na siebie podczas otwierania.

Szklane drzwi pod prysznic — uniwersalne rozwiązanie

Najczęściej drzwi kabiny prysznicowej wykonane są ze szkła hartowanego lub rzadziej klejonego, Takie szkło wyróżnia się wytrzymałością i jest bezpieczne dla użytkownika. Producenci wykorzystują również różnego rodzaju powłoki, które mają ułatwić utrzymanie drzwi w czystości, zapewniając ochronę przed zaciekami i kamieniem osadzającym się na powierzchni drzwi. Szklane drzwi doskonale znoszą zmiany temperatury, są wytrzymałe i trwałe. W naszym sklepie możesz kupić również drzwi pod prysznic wykonane z poliwęglanu, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale ma mniejszą odporność na zarysowania.

Jakie drzwi sprawdzą się w Twojej łazience?

Jakie drzwi sprawdzą się w Twojej łazience? To oczywiście kwestia indywidualna. Musisz wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników oraz swoje preferencje. W końcu z prysznica korzystamy czasem kilka razy dziennie, dlatego powinien być funkcjonalny, zapewniając nam komfort podczas kąpieli.

Similar Posts