Dom i Ogród

Metalowe łóżka idealne do sypialni w stylu industrialnym

Metalowe łóżka idealne do sypialni w stylu industrialnym

Styl industrialny zyskał w ostatnich latach znaczną popularność. Surowe wnętrza, wyposażone w metalowe dodatki, beton i drewno sprawiają, że wydają się być nie tylko estetyczne, ale również dopracowane i w pewnym sensie przytulne. Uzupełnieniem nowoczesnej, industrialnej i nieco loftowej sypialni jest metalowe łóżko. Jego zaletami są oryginalny design oraz trwałość, jaką gwarantuje zastąpienie drewna metalem. Warto też pamiętać o tym, że metal, to materiał, który możemy dowolnie formować – dzięki temu metalowe łóżka mogą mieć dowolne kształty, barwy oraz wymiary, które odpowiadają naszym preferencjom.

Jak wybrać metalowe łóżko dla siebie?

Metalowe łóżko należy dostosować do stylu, jaki panuje w sypialni oraz własnych upodobań. Przede wszystkim bierzemy pod uwagę wymiary łóżka, jakie nas interesują. Może być to łóżko pojedyncze bądź podwójne – najczęstszym rozmiarem łóżka pojedynczego jest 90 cm szerokości. Z kolei komfortowe metalowe łóżka dla dwojga powinno mieć szerokość 160-180 cm.


klasyczne łóżko do sypialni z metalowymi elementami

Jeśli chodzi o to, jaki wzór ramy łóżka czy zagłówka wybierzemy, to ogranicza nas jedynie nasz budżet i fantazja. W sypialni warto postawić na prosty wzór, bez zbędnych ozdobników, zwłaszcza, jeśli cenimy sobie minimalizm. Proste pręty w poprzek ramy będą się świetnie prezentowały. Z kolei w młodzieżowym czy dziecięcym pokoju metalowe łóżko może być nie tylko funkcjonalne i komfortowe, ale także pełnić funkcję ozdobną za sprawą bogato zdobionych elementów, o wybranym kształcie – kwiatów, figur geometrycznych czy symboli takich, jak np. serce.

Gdzie kupić metalowe łóżko? 

Metalowe łóżko możemy kupić zarówno w sieci, jak i stacjonarnie. W każdym z wypadków warto pamiętać o tym, aby wspierać polskie marki oraz polskich producentów. Coraz częściej stają się oni gwarantami jakości, dodatkowo mamy z nimi ułatwiony kontakt, ponieważ nie musimy mieć styczności z hierarchią, jaka panuje w dużych korporacjach, zajmujących się sprzedażą mebli. Tak jest między innymi w przypadku znanego internetowego sklepu Edinos.pl oferującego szeroką gamę metalowych łóżek przeznaczonych do sypiali w stylu industrialnym.


pojedyncze łóżko metalowe z oferty Edinos

Nie należy także mieć obaw przed kupowaniem metalowego łóżka w sieci – warto sprawdzić wówczas jego wymiary, specyfikę a jeśli jest taka możliwość, to zapoznać się także z opiniami osób, które zdecydowały się na zakup podobnego łóżka. Dzięki temu upewnimy się, że nasz wybór jest słuszny a poczyniona przez nas inwestycja przyczyni się do poprawy naszego komfortu życia za pomocą poprawy wizualnego odbioru naszej sypialni. Pamiętajmy też, że metalowe łóżko będzie pełniło funkcję doskonałego miejsca do spania, jeśli dobierzemy do niego materac o odpowiedniej twardości i parametrach.

Similar Posts