Dom i Ogród

Jaki stół sprawdzi się w małym salonie?

Jaki stół sprawdzi się w małym salonie?

Urządzanie salonu o niewielkiej powierzchni bywa kłopotliwe. Trzeba umiejętnie zaaranżować przestrzeń, by w pokoju dziennym było miejsce do odpoczynku, przyjmowania gości i celebrowania posiłków. W salonie nie może zabraknąć stołu, ten jednak musi być maksymalnie funkcjonalny, by spełniał swoją funkcję. Jak go wybrać? Jaki stół sprawdzi się w małym salonie?

Stół do salonu – jaki powinien być?

Aranżowanie przestrzeni, w której będziemy celebrować posiłki i przyjmować gości może być wyzwaniem w niewielkim salonie. Warto więc poszukiwać funkcjonalnych rozwiązań, które niepotrzebnie nie odbiorą w pokoju cennych metrów kwadratowych. Stół do salonu można kupić rozkładany, wówczas jego powierzchnię będzie można w każdej chwili powiększyć. Taki mebel nie zajmuje wiele miejsca, jest praktyczny, co sprawdza się w niewielkich salonach.

Rozkładany stół do salonu – jaki kształt?

Wybór kształtu stołu rozkładanego zależy od tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy. Więcej miejsca zajmują modele okrągłe, chociaż te pięknie się prezentują i są dosyć tradycyjne. Każdy, kto siedzi przy stole okrągłym, widzi swoich gości, może swobodnie z nimi rozmawiać, nie ma tu żadnej hierarchii, wszyscy są równi. Chcąc jednak zapewnić pełen komfort korzystania z takiego mebla, konieczne jest wygospodarowanie większej przestrzeni.

Do małego salonu lepiej dopasować stół prostokątny lub kwadratowy. Kiedy nie jest potrzebny na użytek gości, można dosunąć taki mebel do ściany, by nie zajmował cennej przestrzeni. Takie stoły łatwo się rozkłada, komfortowe jest też korzystanie z nich. Mniej jednak zmieści się przy nich gości. Pod tym względem więcej oferują stoły okrągłe.

Stoły rozkładane a materiał wykonania

Stoły do salonu wykonywane są z różnych materiałów. Największą popularnością cieszą się te wykonane z drewna. Są solidne, stabilne, nie chwieją się, mogą być użytkowane przez wiele lat. Drewniane stoły rozkładane dobrze prezentują się w niemal każdym wnętrzu, z łatwością można dopasować je do salonów skandynawskich, klasycznych, prowansalskich, a nawet nowoczesnych.

Świetnie prezentują się również stoły do salonu szklane. Byle były wykonane ze szkła hartowanego, które jest odporne np. na wysokie temperatury. Stoły te również mogą być rozkładane. Niektóre z nich są okrągłe, inne prostokątne, kwadratowe lub owalne. Szklane stoły dodają wnętrzom elegancji i luksusu, sprawdzają się w nowoczesnych salonach.

Jak wybrać stół do małego salonu?

Przy wyborze stołu do małego salonu kluczowa jest przestrzeń. Należy dobrze wymierzyć wolne miejsce, by przy korzystaniu ze stołu, odsuwaniu krzeseł, każdy użytkownik czuł się swobodnie. Istotna jest również wspomniana wcześniej funkcjonalność. W niewielkich pokojach dobrym rozwiązaniem będzie postawienie stołów rozkładanych, które pozwolą na zwiększenie powierzchni blatu w każdej chwili. Nie bez znaczenia jest również to, z czego taki mebel został wykonany. W sprzedaży są stoły drewniane, szklane, z płyt laminowanych. Warto przyjrzeć się też jakości wykonania i wytrzymałości, by wybrany model posłużył nam przez wiele lat.

Similar Posts