Dom i Ogród

3 powody, dla których warto zamontować rolety zewnętrzne

3 powody, dla których warto zamontować rolety zewnętrzne

Osoby samodzielnie ogrzewające swój dom jednorodzinny czy gospodarstwo domowe, wiedzą, że wiąże się to z dużymi kosztami i wymaga odpowiedniego przygotowania budynku, by ten nie wypuszczał ciepła na zewnątrz, a jednocześnie blokował napływ zimnego powietrza. Jednym z newralgicznych punktów w takim układzie są okna, które ze względu na swoje nieszczelności, często stanowią miejsce powstawania przeciągów, co w okresie zimowym może być dużą niedogodnością, zwłaszcza dla osób z osłabionym układem odpornościowym. Dlatego właśnie coraz więcej właścicieli takich budynków decyduje się na montaż rolet zewnętrznych, które skutecznie blokują napływ zimnego powietrza i zatrzymują ciepło wewnątrz budynku, znacząco zmniejszając straty. Poznaj przydatne informacje o roletach zewnętrznych i poznaj 3 powody, dla których warto je zamontować.

Ochrona przed światłem słonecznym – ciesz się seansem swojego ulubionego filmu w każdych warunkach

W okresie letnim, gdy promieniowanie słoneczne jest wyjątkowo silne, wiele osób narzeka na to, że światło dostające się do wnętrz apokoju, skutecznie utrudnia korzystanie z telewizora, komputera czy innego urządzenia wyposażonego w ekran. Promienie odbijające się od wyświetlacza, trafiają wprost do oczu użytkownika, co zmniejsza komfort podczas oglądania filmu czy przeglądania witryn internetowych. Stąd coraz więcej osób decyduje się na montaż rolet zewnętrznych, które skutecznie chronią przed światłem słonecznym i pozwalają na całkowite zaciemnienia pomieszczenia, zwiększając komfort przebywania w nim.

Rolety zewnętrzne można montować w dwojaki sposób – w już istniejących budynkach dobrze sprawdzi się montaż natynkowy. Wówczas kasetę, w której zamknięty jest cały mechanizm, montuje się bezpośrednio na wykończoną ścianę. Rolety elewacyjne są szczególnie popularne w remontowanych domach jednorodzinnych, w których domownicy chcą mieć pełną kontrolę nad tym, ile światła trafia do poszczególnych wnętrz. Z kolei drugim sposobem jest montaż podtynkowy – wówczas montaż rolet zewnętrznych uwzględnia się już na etapie projektu.

Tego typu rozwiązanie to również doskonały sposób na ochłodzenie pomieszczenia – latem, gdy wysokie temperatury stają się normą, kluczowe jest zatrzymanie części promieniowanie, by zwiększyć komfort przebywania w danym pokoju. Szczególnie przydatne będzie to w salonach, gdzie montowane są zazwyczaj duże okna i drzwi tarasowe. Rolety zewnętrzne pozwolą w takim wypadku utrzymać optymalną temperaturę pomieszczenia przez cały dzień.

Rolety zewnętrzne to skuteczna termoizolacja w okresie jesienno-zimowym

Dzięki swojemu wykonaniu, rolety zewnętrzne doskonale nadają się do budynków ogrzewanych przez piece C.O. czy nowoczesne pompy ciepła. Kluczowe w takich sytuacjach jest to, by budynek był szczelny, ponieważ w przeciwnym razie wytworzone ciepło zacznie “przeciekać” na zewnątrz, co może spowodować duże straty. Rolety zewnętrzne składają się z profili wykonanych z drewna lub aluminium, a wewnątrz nich znajduje się pianka termoizolacyjna, która, jak sama nazwa wskazuje, skutecznie chroni przed napływem zimnego powietrza z zewnątrz czy wydostawania się ciepła.

Rolety zewnętrzne to wygodny sposób na odcięcie się od wścibskich sąsiadów

Wielu osobom, zwłaszcza tym, które mają mieszkanie na parterze lub dom jednokondygnacyjny dom, przeszkadza to, że osoby z zewnątrz mogą swobodnie zaglądać, co dzieje się w konkretnych pomieszczeniach. Rolety zewnętrzne mogą być sterowane ręcznie lub zdalnie, dzięki czemu w łatwy sposób można zasłonić okna i nie przejmować się niechcianymi spojrzeniami. Więcej o zaletach rolet zewnętrznych można przeczytać w artykule: Rolety zewnętrzne – nowoczesne osłony okienne.

Similar Posts