Dom i Ogród

Systemy rynnowe Galeco idealne do każdego rodzaju dachu

Klucz do długotrwałej ochrony i wysokiej estetyki budynku? To dobrze dobrany system rynnowy! A szeroki wybór systemów rynnowych od Galeco pozwoli Ci z łatwością dopasować odpowiednie odwodnienie do typu dachu, jaki posiada Twój dom.

Wybierając system rynnowy do budynku, należy kierować się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością oraz przystosowaniem  do rodzaju dachu. Jakie rynny będą najlepsze do poszczególnych rodzajów pokryć dachowych? Sprawdź!

Rynny stalowe do blachodachówki

Przy tradycyjnych i bardzo popularnych blachówkach falistych idealnie sprawdzą się stalowe systemy rynnowe. Tu wybór jest bardzo zróżnicowany. Na przykład systemy rynnowe Galeco STAL. Wykonane są ze stali, złożonej z czterech warstw ochronnych, które zabezpieczają rynny przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. 

Z kolei Galeco LUXOCYNK to rynny ocynkowane, oparte na rozwiązaniach systemu stalowego, wyprodukowane z najwyższej jakości stali ocynkowanej, powleczonej przezroczystą, organiczną warstwą zabezpieczającą tworzącą stałą i solidną powłokę chroniącą stal przed korozją. 

Innowacyjny kwadratowy system rynnowy

Blacha dachowa ze względu na swoją trwałość, niską cenę oraz łatwość w montażu, to obecnie jedno z najczęściej wybieranych pokryć dachowych. Z myślą o wykończeniu dachów pokrytych blachodachówką płaską stworzono system Galeco STAL2, czyli kwadratowy system rynnowy. 

Kwadratowy kształt rynny i rury spustowej oraz zastosowanie maskownicy i dekoracyjnej podsufitki pozwalają na uzyskanie nowoczesnej bryły budynku. Przy stalowych panelach dachowych na rąbek stojący najlepiej prezentować będą się systemy z maskownicami: STAL2 lub BEZOKAPOWY. 

Rynny PVC – odporne na warunki atmosferyczne

W budynkach z dachami ceramicznymi lub pokrytymi gontem bitumicznym idealnie sprawdzi się system rynnowy Galeco PVC i PVC2. Rynny PVC to system rynien półokrągłych, w których zastosowano innowacyjną technologię wykonania – koekstruzji, zapewniającą zwiększone parametry wytrzymałościowe. Specjalnie opracowany materiał PVC posiada zwiększoną odporność na promieniowanie UV. Dzięki jasnemu wnętrzu elementów długich rynny dużo wolniej się nagrzewają, zapewniając tym samym trwałość́ koloru w zmiennych warunkach atmosferycznych. 

Galeco PVC2 to kwadratowa rynna PCV, która idealnie wpasowuje się w najnowsze trendy w budownictwie oraz w estetyczne potrzeby inwestorów. Ten rodzaj orynnowania pasować będzie do nowoczesnych dachówek płaskich, które zyskują na popularności.

Nowatorskie rozwiązania do nowoczesnych budynków

Nowoczesna architektura stawia coraz więcej wyzwań nie tylko przed architektami i projektantami budynków, ale także przed producentami materiałów budowlanych i wykończeniowych. Powstające obecnie budynki nierzadko stają się dziełami architektury, które wymagają specjalnego wykończenia, ale muszą pozostać funkcjonalne i spełniać określone normy np. w związku z odprowadzaniem wody z połaci dachowej. 

System Galeco BEZOKAPOWY jest to innowacyjne rozwiązanie, stworzone dla nowoczesnych budynków bez okapu. Prostokątny kształt rynny pozwala na jej zabudowę w elewacji. System umożliwia łatwe zapięcie maskownicy, która zasłania rynny dając tym samym wrażenie gładkości okapu. Przy prawidłowo zamontowanym systemie nie ma ryzyka jego przeciekania. Natomiast w zakresie odwodnienia dachów płaskich Galeco oferuje gotowe sety łączące wpust dachowy, rurę oraz przejście przez attykę.

Całkowitą nowością na rynku, która zmienia sposób myślenia o nowoczesnej architekturze jest system Galeco DACHRYNNA. To jedyne systemowe połączenie pokrycia dachowego i elewacyjnego z systemem rynnowym ukrytym w połaci dachu i warstwie ocieplenia budynku.

Szeroki wybór systemów rynnowych, który można znaleźć w firmie Galeco zróżnicowany ze względu na materiał, kształt i kolorystykę sprawia, że każdy, kto stoi przed wyborem systemu orynnowania do budynku lub domu jednorodzinnego znajdzie rynny idealnie dobrane do dachu i bryły budynku.

Similar Posts