Porady

Jak w szybki sposób zamontować elewację szklaną? Oto niezbędne urządzenie

Jak w szybki sposób zamontować elewację szklaną? Oto niezbędne urządzenie

Wiele elementów wykonywanych ze szkła wykorzystuje się nie tylko wewnątrz domów czy budynków publicznych, ale także na zewnątrz. Szkło dodaje budownictwu lekkości oraz bardzo nowoczesnego charakteru. Wiele wykonawców jednak zastanawia się, jak w bezpieczny i precyzyjny sposób zamontować elewację szklaną. Doskonałym sposobem są przyssawki do szkła.

Elewacja szklana – szeroka paleta dostępnych rozwiązań

Nie tylko ściany szklane są wykorzystywane w nowoczesnym i designerskim budownictwie. Do wyboru posiadamy szeroką paletę rozwiązań, które dodadzą każdemu obiektowi niezwykle unikatowego wyglądu. Bardzo modnymi rozwiązaniami w ostatnim czasie stały się balustrady całoszklane. Takie elementy prezentują się niezwykle oryginalnie. Odnaleźć możemy je na fasadach galerii, obiektów biurowych czy prywatnych domach. Wiele osób stawia także na subtelne szklane zadaszenia czy przeszklone fasady. Jak szybko i bezpiecznie zamontować tego typu szklane elementy?

Przyssawki do szkła – jedyna skuteczna opcja montażu na rynku

Elewacja szklana to elementy wymagające niezwykle precyzyjnego i bezpiecznego sposobu pracy. Przyssawki do szkła to innowacyjne urządzenia, dzięki którym bez najmniejszego problemu będziemy w stanie doskonale zamontować czy zdemontować szklane elementy naszych budynków. Przyssawki są  najbezpieczniejszym narzędziem dostępnym na rynku do pracy ze szkłem. W zależności od wybranego modelu mogą przenosić i pracować ze szklanymi taflami o masie od 400 kg, aż do 800kg. Tak duża rozpiętość sprawia, że przyssawki będą niezastąpionym rozwiązaniem w wielu przypadkach.

Jak działa przyssawka do szkła?

Przyssawki do szkła (zob. https://dzwigamy.com/przyssawki/) to sprzęt budowlany, który działa na bazie obwodów próżniowych. Dzięki wytworzonemu podciśnieniu urządzenie perfekcyjnie przylega do szkła. Przyssawki zamontowane na ramieniu żurawia umożliwiają doskonałe, a co najważniejsze bezpieczne manewrowanie szklanymi elementami aż w 360°.

Szkło jest materiałem, które wymaga ogromnej precyzji i dokładności pracy. Staranne dopasowanie do pozostałych elementów budynku, takich jak np. framugi, jest gwarancją uzyskania spektakularnych efektów oraz bezawaryjności na długi czas. Za pomocą przyssawek możliwy jest także transport wielkogabarytowych elewacji szklanych, dzięki którym unikniemy niechcianych uszkodzeń mechanicznych, bądź co gorsza pęknięć.

 

Similar Posts