Porady

Jak zaaranżować sypialnię, kiedy… nie masz sypialni? Czyli 3 praktyczne pomysły, jak ustawić łóżko

Jak zaaranżować sypialnię, kiedy... nie masz sypialni? Czyli 3 praktyczne pomysły, jak ustawić łóżko

Coraz częściej mieszkania projektowane są w taki sposób, by tworzyły otwartą przestrzeń. Niekiedy brakuje więc odrębnych pomieszczeń, które mogłyby służyć jako sypialnia. Czasami problemem jest niewielki metraż mieszkania. Mimo wszystko nie warto rezygnować z komfortu, jaki zapewnia łóżko sypialniane. Podpowiadamy, jak zaaranżować salon, by wydzielić przestrzeń na „mini-sypialnię”.

Łóżka z pojemnikiem – wygodne i praktyczne

Wybierając łóżko, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalne rozwiązania. Należą do nich praktyczne łóżka z pojemnikiem na pościel. Daje to dodatkowe miejsce do przechowywania – tak niezbędne w mieszkaniach o małym metrażu. Do skrzyni można schować pościel oraz inne sypialniane akcesoria, by w ciągu dnia przykryć materac narzutą oraz dekoracyjnymi poduszkami. Niemniej – jeśli łóżko będzie oddzielone od pozostałej części pomieszczenia – nie trzeba codziennie chować pościeli. Pojemnik może wówczas posłużyć do przechowywania innych rzeczy.

W sklepie Akord znajdziesz łóżka z podnoszonym stelażem, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Oczywiście łóżka z pojemnikiem występują w różnych rozmiarach, co pozwala dopasować mebel do własnych potrzeb. Jeśli planujesz wydzielenie przestrzeni na łóżko w salonie, to postaw na uniwersalną ramę o prostym designie (w kolorze białym lub dobranym pod kolor pozostałych mebli). Dzięki temu „kącik sypialny”będzie dyskretnie wpasowany w całość pomieszczenia.

3 pomysły na wydzielenie przestrzeni na łóżko

Przejdźmy jednak do rzeczy: jak zaaranżować salon, by zyskać nieco miejsca na łóżko? Pamiętaj o tym, że strefa wypoczynkowa (z sofą, stolikiem kawowym i telewizorem) nie musi być przestronna. Wprost przeciwnie – mile widziane są przytulne rozwiązania. Zawsze znajdziesz dzięki temu odrobinę miejsca (choćby na wstawienie samego łóżka i oddzielenie go od reszty pomieszczenia). Przedstawiamy 3 budżetowe rozwiązania, które odmienią twoje wnętrze (i zapewnią komfort snu) bez konieczności przeprowadzania remontów.

  1. Łóżko z pojemnikiem, oddzielone regałem – ustawienie łóżka za regałem na książki i bibeloty to świetny sposób na wydzielenie przestrzeni. Regał wcale nie musi sięgać sufitu. Wystarczy mebel, który zasłoni łóżko. Dodatkowo możesz na nim ustawić doniczki z ulubionymi roślinami.

  2. Łóżko, chowane za zasłoną – inną opcją jest zamontowanie na suficie szyny, na której zawiesisz elegancką zasłonę. W ciągu dnia po prostu schowasz za nią łóżko.

  3. Łóżko, które zmienisz w sofę – trzecia opcja to chowanie pościeli i akcesoriów do pojemnika. W ciągu dnia możesz narzucić na łóżko efektowną narzutę, a o ścianę oprzeć duże ozdobne poduchy. Zyskasz w ten sposób swego rodzaju sofę, której wcale nie musisz chować. Jest to jednak rozwiązanie, rekomendowane w przypadku mniejszych łóżek.

Similar Posts