Porady

Unigrunt – kiedy warto z niego skorzystać?

Unigrunt – kiedy warto z niego skorzystać?

Ściany w domu, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne strony mogą przysporzyć wielu utrapień. Przemeblowania, drobne remonty, codzienne życie i niespodziewane wypadki: wszystko ma wpływ na niszczenie ścian, którymi warto od czasu do czasu się odpowiednio zająć. Sprawdź, do czego przyda się unigrunt!

 

Kiedy stosuje się unigrunt?

Gruntowanie ścian uznawane jest za nieodłączny element pokrywania ścian. Unigrunt wnika w ścianę, a jego struktura zapewnia korzystne działanie:

  • Wzmacnia ściany lub podłoże, które zamierzamy pomalować.
  • Wygładza nierówności, przez co nałożona farba będzie prezentowała się ładniej.
  • Gruntowanie sprawia, że zużyjemy mniej farby do pokrycia ścian, bo powierzchnia staje się mniej chłonna.
  • Farba na zagruntowanej powierzchni będzie trzymała się lepiej.

Grunt można położyć na każdej powierzchni. Każdy rodzaj podłoża: drewno, metal czy zwykła, otynkowana ściana maja dedykowane, specjalne rodzaje gruntu. Nie będąc pewnym, jaki unigrunt będzie najlepszy lub kiedy masz do zagruntowania różnego rodzaju podłoża,  możesz zdecydować się na któryś z uniwersalnych gruntów. 

 

Przygotowanie podłoża pod unigrunt

Podłoże lub ściany, które chcemy pokryć gruntem, powinny być suche i pozbawione zanieczyszczeń. Kurz, czy tłuste substancje zmniejszają przyczepność gruntu, a więc osłabiają jego działanie. By unigrunt spełnił swoje zadanie, ściany należy dokładnie oczyścić z pozostałości starej farby, tynku czy kleju do tapet. Należy pamiętać również, że świeżo tynkowanych powierzchni nie powinno się gruntować od razu. Cierpliwość działa w tym wypadku na korzyść!

 

Unigrunt jak nakładać?

Nakładanie gruntu nie należy do trudnych zadań, wystarczy pamiętać o kilku rzeczach. Podstawą jest przygotowanie odpowiednich narzędzi, obowiązkowe są pędzle: duży i mały, do dokładnego pokrycia każdego zakamarka. Warto zaopatrzyć się również w rękawice ochronne i naczynie, z  którego wygodnie będzie można pobierać produkt. 

Temperatura odpowiednia do gruntowania ścian to 5 do maksymalnie 30 stopni Celsjusza. Unigrunt schnie szybko, jednak powierzchnię bezpiecznie jest malować dopiero po upływie 24 godzin od gruntowania. 

 

Unigrunt cena

Unigrunt można kupić praktycznie w każdym sklepie budowlanym. Najpopularniejsze i najłatwiej dostępne to Leroy Merlin czy Castorama. Unigrunt z powodzeniem znajdziesz również na Allegro i OlX, często można kupić używane, w dobrej cenie. Trzeba jedynie sprawdzić, czy sprzedawany produkt nie jest przestarzały, gdyż w takim wypadku stracisz jedynie pieniądze. Unigrunt można zakupić już za około 30 zł. 

Similar Posts