Porady

Montaż odpływu liniowego – wszystko, co musisz wiedzieć!

Montaż odpływu liniowego – wszystko, co musisz wiedzieć!

Odpływ liniowy to korzystne rozwiązanie dla łazienek z otwartym prysznicem, ponieważ jest praktyczny i niezwykle ładnie komponuje się z otoczeniem. Odpływ liniowy można spotkać często również w garażach czy myjniach samochodowych. Poznaj szczegóły na temat montażu odpływu liniowego! 

Jak działa odpływ liniowy?

Odpływ liniowy zawdzięcza swoją nazwę zasadzie działania: woda liniowo spływa do kanalizacji dzięki grawitacji i… prawidłowo zamontowanemu odpływowi.To rozwiązanie polecane zarówno w domach, jak i ogrodach. Warunek stanowi posiadanie wystarczającej ilości miejsca pod podłogą. O ile na zewnątrz nie jest to problemem, o tyle w mieszkaniach bardzo trudno jest wygospodarować dodatkowe miejsce, jeśli nie było go już na etapie planów budynku. Z tego względu przed zakupem materiałów do montażu odpływu liniowego, warto sprawdzić, czy jest możliwe usytuowanie go wewnątrz domu. 

Odpływ liniowy czy możesz zamontować go w swoim domu?

W celu sprawdzenia, czy odpływ liniowy będzie spełniał swoją funkcję w Twoim domu, należy zbadać strop. Jego grubość pozwoli zadecydować, czy pod podłogą zmieści się syfon odpływu liniowego wraz z rurami wiodącymi do kanalizacji. Na rynku materiałów budowlanych dostępne są syfony wyjątkowo niskie, by odpływ liniowy był dostępny dla szerszej grupy konsumentów, jednak często to wciąż za dużo dla pewnego typu mieszkań, gdzie podłoga jest po prostu zbyt cienka. Na szczęście nie musisz rezygnować z otwartego prysznica. Odpływ liniowy ma swoją alternatywę. 

Montaż odpływu liniowego na to musisz uważać

Chociaż montaż odpływu liniowego nie jest specjalnie skomplikowany, to człowiek niemający fachowej wiedzy może popełnić szereg błędów, zwłaszcza zatrudniając niezbyt dobrego specjalistę. Przygotowując się do instalacji odpływu liniowego w domu, pamiętaj: 

– O dobrej jakości materiałach. Odpływ montuje się pod podłogą, jeżeli jego elementy będą się często psuć, narazisz się na dodatkowe koszta. Dodatkowo syfon chroni przed zapachami z rur, a sam odpływ jest znacznie łatwiejszy w czyszczeniu, jeśli jest dobrej jakości.

– Upewnij się, że masz miejsce na odpływ liniowy.

– Zatrudnij zaufanego i dobrego fachowca, ponieważ prawidłowe zamontowanie odpływu jest kluczowe dla jakości jego użytkowania. To precyzyjna praca i najmniejszy błąd może skutkować zapychaniem się odpływu, czy doprowadzić do uszkodzeń elementów instalacji.

Montaż odpływu liniowego należy do grupy prac remontowych, których lepiej nie przeprowadzać samodzielnie. Nie warto również oszczędzać ani na materiałach, ani specjaliście. Takie działanie pozwoli zaoszczędzić pieniądze w przyszłości. 

Similar Posts